£189.00 Original price was: £189.00.£120.00Current price is: £120.00.
Only 1 left in stock
CompareSporty BOSS belt bag made of a recycled material mix with a compact structure. The progressive women’s bag with adjustable strap is provided with the exclusive logo of the cooperation on the front. Wear the style around the waist or across the body – this creates a confident streetwear look. The BOSS x Russell Athletic Capsule collection combines characteristic style and precise craftsmanship with the aesthetics of an American sportswear icon to create striking new styles for the next generation. When manufacturing our products, we are always looking for more sustainable solutions.
| Bag Width | 8 cm |
|---|---|
| Pattern | No Pattern |
| Character | See Desc |
| Bag Height | 13cm |
| Closure | Zip |
| Occasion | Casual, Travel, Workwear |
| Size | Medium |
| Lining Material | See Desc |
| Material | Polyamide |
| Lenght | 35 cm |
| Fabric Type | Canvas |
| Customised | See Desc |
| Colour | Medium Beige/Navy |
| Vintage | No |
| Brand | HUGO BOSS |
| Department | Unisex Adults |
| Style | Belt Bag & Waist Pack |
| Theme | Designer |
| Handle/Strap Material | See Desc |
| MPN | 50465117 |
| EAN | 4037555350249 |
Add a touch of designer style to your accessory collection with this sophisticated leather backpack. The design features a zip around top fastening, complete with adjustable shoulder straps, padded back insert, and embossed logo detail.
Out of stock
A dapper design for the man on the move, Ted’s GANSU holdall is just the ticket for taking you from desk to drinks and beyond with effortless sophistication. Stylishly crafted from supple leather, it features plenty of pockets and a handy shoulder strap to make things easy on the go.
Out of stock
In brown, this backpack features a grained leather exterior, front zip pouch and adjustable straps – finished with brand details.
Out of stock
The Ted Baker Annii Mini Exotic Moon Bag is a bag which will take your look to the next level. T-shaped bag features a chain shoulder strap and a statement clasp fastening. Team yours with your favourite LBD and tonal heels, for a night of cocktails with the girls.
Only 1 left in stock