£110.00 Original price was: £110.00.£75.00Current price is: £75.00.
Only 2 left in stock
Compare| Model | NAPLSS004 |
|---|---|
| EAN Code | 656086096491 |
| Manufacturer | Nautica N-83 |
| Gender | Gents |
| Warranty | 2 years |
| Water Resistancy | 50 metres |
| Movement | Quartz |
| Case material | Brass |
| Case shape | Round |
| Case Width | 40.00 mm |
| Case Thickness | 8.00 mm |
| Dial color | White |
| Strap Material | Fabric |
| Strap Color | Red |
| Strap Width | 20.00 mm |
This classic analogue mens watch that has been constructed by Casio. This watch incorporates a black stainless steel bracelet with a stainless steel case on top of a black face.
Out of stock
● Confident in its simplicity, daniel is made for a man with effortlessly cool style
● This 3-hand/date movement watch features a satin finish dial with hand-applied Arabic numerals which boast a modern utilitarian look
● Quartz Movement
● Case Diameter: 42mm
● Water resistant to 50m (165ft: in general, suitable for short periods of recreational swimming, but not diving or snorkeling
Out of stock
From the Classic Collection. New rectangular styling in stainless steel case with black dial and date feature, curved mineral crystal, black embossed crocodile-grain leather strap with buckle closure, and water resistance to 30 meters
Out of stock