£109.00 Original price was: £109.00.£90.00Current price is: £90.00.
Out of stock
CompareRadley’s Maple Cross tote bag features the new Signature Dog pattern that captures the brand’s playful spirit. Part of the Responsible range, it’s made from recycled fibres and offers a soft, quilted finish. Interior slip pockets and a padded 13” laptop sleeve make it an everyday essential.
| Bag Width | 28 cm |
|---|---|
| Closure | Zip |
| Occasion | Casual, Workwear |
| Size | Medium |
| Lining Colour | Beige |
| MPN | H4239401 |
| Bag Depth | 11 cm |
| Exterior Colour | Ink Blue |
| Accessories | Bag Charm, Brand Card, Maintenance Card |
| Department | Women |
| Style | Tote |
| Features | Inner Pockets, Outer Pocket |
| Finish | Quilted |
| Hardware Colour | Silver |
| Pattern | Scottie Dogs |
| Bag Height | 25 cm |
| Handle Style | Double Handles |
| Lining Material | Polyester |
| Handle/Strap Colour | Ink Blue |
| Exterior Material | Polyester |
| Brand | Radley |
| EAN | 5052557032480 |
| Model | Radley Maple Cross – Quilt |
| Handle/Strap Material | Polyurethane |
| Product Line | Radley Maple Cross – Quilt |
Superdry men’s Sport kit bag. Perfect for carrying all your gym essentials, this sports bag features a zip fastening, side pocket and small inside zip fastened pocket. Finished with small carry handles and a large adjustable shoulder strap.
H 30cm x L 55cm x 29cm
Out of stock
Out of stock
With its vibrant print featuring a snarling leopard and bejewelled insets, this striking travel bag turns any getaway into a stylish event. A deep interior holds everything you need for the journey, while an exterior pocket keeps necessities close at hand. Two wheels and a telescoping handle keep you rolling along, while dual top handles make this bag easy to pick up and carry.
Out of stock