£159.00 Original price was: £159.00.£90.00Current price is: £90.00.
Only 2 left in stock
CompareElevate your style with this Juicy Couture Green Faux Fur Grab Bag. Designed with a soft faux fur exterior and signature logo panel, this statement piece combines fashion with function. It features sturdy grab handles, an adjustable shoulder strap, and a detachable purse for added versatility. The bag includes internal pockets to keep your essentials organised. Perfect for day or evening wear, it’s a chic addition to any wardrobe.
Colour: Green
Exterior: Faux fur with logo panel
Handles: Grab handle (11cm height)
Strap: Adjustable shoulder strap (80cm length)
Dimensions: H 18cm x W 18cm x D 5cm
Includes detachable purse
Polyester/PU construction
Item Specifics:
Type: Bag
Brand: Juicy Couture
Style: Grab Bag
Department: Women
Colour: Green
Material: Polyester/PU with Faux Fur Exterior
Features: Logo panel, Internal pockets, Adjustable strap, Detachable purse
Handle Drop: 11cm
Strap Length: 80cm
MPN: BIJXT8957WZCPG3
EAN: 8056280946707
| Weight | 2.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.00 × 8.00 × 5.00 in |
| Type | Bag |
| Brand | Juicy Couture |
| Style | Grab Bag |
| Department | Women |
| Colour | Green |
| Material | Polyester/PU with Faux Fur Exterior |
| Features | Logo panel, Internal pockets, Adjustable strap, Detachable purse |
| Handle Drop | 11cm |
| Strap Length | 80cm |
| MPN | BIJXT8957WZCPG3 |
| EAN | 8056280946707 |
Ted Baker Oellie Knotted Handle Large Leather Tote Bag
Get carried away with Ted’s OELLIE tote bag. Crafted from luxurious leather, it features stylish gold hardware for a sophisticated finish, and comes with a removable shoulder strap and plenty of pockets to make light work of carrying everyday essentials.
Out of stock
Superdry men’s M tarp messenger bag. A versatile and practical bag to keep all things technical in. Featuring a padding inner laptop sleeve, adjustable padded over-the-shoulder strap and model and multiple internal and external compartments. The bag is finished with a logo across the front flap of the bag. Suitable for laptops and tablets with 17” or smaller.
Approximate capacity 35 litres
H 33cm x L 54cm D 20cm
Out of stock
Ted Baker Oellie Knotted Handle Large Leather Tote Bag
Get carried away with Ted’s OELLIE tote bag. Crafted from luxurious leather, it features stylish gold hardware for a sophisticated finish, and comes with a removable shoulder strap and plenty of pockets to make light work of carrying everyday essentials.
Out of stock