Bracelet MJ0120184715 -
£360.00 Original price was: £360.00.£160.00Current price is: £160.00.
Out of stock
Compare| Weight | 453.59 lbs |
|---|---|
| Brand | Marc Jacobs |
| Department | Women |
| Type | Wristwatch |
| Customized | No |
| Style | Watches |
| Model | MJ0120184715 |
| Features | Hour, Minute, Second |
| Movement | Quartz |
| Dial Color | Gold |
| Band Color | Gold-tone |
| Case Color | Gold-tone |
| Band Material | Stainless Steel |
| Display | Gold |
| Case Material | Stainless Steel |
| Water Resistance | 100 meters / 330 feet |
| Case Size | 32 mm |
| Caseback | Solid |
| Vintage | No |
| Theme | Designer |
| Band Width | 16 mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Closure | Fold Over with Push Button Release |
| Handedness | Left |
| Bezel | Fixed |
| Case Diameter | 32 mm |
| clasp | Fold Over with Push Button Release |
| Gender | Women's |
| Series | Cushion |
| Size | Check description |
Elevate the everyday with British sensibility with a colourful twist. The Jura Collection has all the charm of a timeless dress watch but with added functionality and pop of colour. With subtle updates including small seconds and a sand-blasted dial, this watch is an evolution of the early Classic Collection.
Out of stock
Ted Baker Ladies Pink Strap Watch Black Floral Design Dial Model no. TE50005020 Beautiful ladies watch by Ted Baker London Featuring a beautiful pale pink strap with contrasting pink and gold strap keepers Black pretty floral design round dial with rose gold hands with pink second hand Polished black stainless steel case and crown Black stainless steel buckle fastening Case measures 38mm wide incl crown Strap measures 12mm wide at watch fitting tapering to 10mm Supplied with 2 years manufacturers warranty Comes in a Ted Baker black and gold watch box and cushion
Out of stock
Only 1 left in stock