£265.00 Original price was: £265.00.£135.00Current price is: £135.00.
Only 2 left in stock
CompareMarc Jacobs
The Cushion
Ladies
MJ0120179302
Quartz
36 mm
10 mm
Stainless Steel
Cushion
Solid
Leather
Strap
Black
20 mm
Tang
Black
Analog
Scratch Resistant Mineral
Rose Gold-tone
No Markers
Fixed
Rose Gold Ion-plated
Stainless Steel
Pull / Push
30 meters / 100 feet
Hour, Minute, Second
Stainless Steel, Leather, Gold, Analog
Casual
| Weight | 453.59 lbs |
|---|---|
| Brand | Marc Jacobs |
| Department | Women |
| Type | Wristwatch |
| Customized | No |
| Style | Watches |
| Model | MJ0120179302 |
| Features | Hour, Minute, Second |
| Movement | Quartz |
| Dial Color | Black |
| Band Color | Black |
| Case Color | Rose Gold Ion-plated |
| Band Material | Leather |
| Display | Black |
| Case Material | Stainless Steel |
| Water Resistance | 30 meters / 100 feet |
| Case Size | 36 mm |
| Caseback | Solid |
| Vintage | No |
| Theme | Designer |
| Band Width | 20 mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Closure | Tang |
| Handedness | Left |
| Bezel | Fixed |
| Case Diameter | 36 mm |
| clasp | Tang |
| Gender | Women's |
| Series | The Cushion |
| Size | Check description |
Out of stock
Only 2 left in stock