£310.00 Original price was: £310.00.£135.00Current price is: £135.00.
Only 2 left in stock
CompareStainless steel case with a stainless steel bracelet. Fixed stainless steel bezel. Blue dial with silver-tone hands. No markers. Dial Type: Analog. Quartz movement. Scratch resistant mineral crystal. Pull / push crown. Solid case back. Cushion case shape. Case size: 36 mm. Case thickness: 10 mm. Band width: 20 mm. Fold over clasp with a push button release. Water resistant at 30 meters / 100 feet. Functions: hour, minute, second. The Cushion Series. Dress watch style. Marc Jacobs The Cushion Quartz Blue Dial Ladies Watch MJ0120179300.
| Weight | 1.00 lbs |
|---|---|
| Brand | Marc Jacobs |
| Department | Women |
| Type | Wristwatch |
| Customized | No |
| Style | Watches |
| Model | MJ0120179300 |
| Features | Hour, Minute, Second |
| Movement | Quartz |
| Dial Color | Blue |
| Band Color | Silver-tone |
| Case Color | Silver-tone |
| Band Material | Stainless Steel |
| Display | Blue |
| Case Material | Stainless Steel |
| Water Resistance | 30 meters / 100 feet |
| Case Size | 36 mm |
| Caseback | Solid |
| Vintage | No |
| Theme | Designer |
| Band Width | 20 mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Closure | Fold Over with Push Button Release |
| Handedness | Left |
| Bezel | Fixed |
| Case Diameter | 36 mm |
| clasp | Fold Over with Push Button Release |
| Gender | Women's |
| Series | The Cushion |
| Size | Check description |
Only 2 left in stock
Out of stock
Ted Baker Ladies Pink Strap Watch Black Floral Design Dial Model no. TE50005020 Beautiful ladies watch by Ted Baker London Featuring a beautiful pale pink strap with contrasting pink and gold strap keepers Black pretty floral design round dial with rose gold hands with pink second hand Polished black stainless steel case and crown Black stainless steel buckle fastening Case measures 38mm wide incl crown Strap measures 12mm wide at watch fitting tapering to 10mm Supplied with 2 years manufacturers warranty Comes in a Ted Baker black and gold watch box and cushion
Out of stock
In stock