£270.00 Original price was: £270.00.£129.00Current price is: £129.00.
In stock
Compare
Rose dial enhanced by rose gold-tone hands. Rose Gold PVD stainless steel case with a blue leather band. Quartz movement. 30 meters / 100 feet water resistance. Fixed bezel. Scratch Resistant Mineral crystal. Solid caseback. Tang clasp. Pull / Push crown. Case size 36 mm x 10 mm. Band 20 mm x long. Marc Jacobs MJ0120179306 The Cushion Watch.
The Cushion
Series:
MJ0120179306
Model:
Watches
Subclass:
Quartz
Case Size:
Stainless Steel
Case Material:
Rose Gold PVD
Case Color:
Cushion
Case Shape:
10 mm
Case Thickness:
Rose
Dial Color:
Fixed
Bezel:
Leather
Band Material:
Blue
Band Color:
Tang
Band Clasp:
Hour, Minute, Second
Features:
30 meters / 100 feet
Water Resistance:
| Closure | Tang |
|---|---|
| Size | Check description |
| Gender | Women's |
| Vintage | No |
| Case Thickness | 10 mm |
| Bezel | Fixed |
| clasp | Tang |
| Case Color | Rose Gold PVD |
| Handedness | Left |
| Department | Women |
| Caseback | Solid |
| Watch Shape | Cushion |
| Style | Watches |
| Features | Hour, Minute, Second |
| Case Size | 36 mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Movement | Quartz |
| Water Resistance | 30 meters / 100 feet |
| Case Diameter | 36 mm |
| Brand | Marc Jacobs |
| Series | The Cushion |
| Type | Wristwatch |
| Band Color | Blue |
| Customized | No |
| Band Material | Leather |
| Dial Color | Rose |
| Model | MJ0120179306 |
| Band Width | 20 mm |
| Theme | Designer |
| Display | Analog |
Out of stock
Ted Baker Ladies Pink Strap Watch Black Floral Design Dial Model no. TE50005020 Beautiful ladies watch by Ted Baker London Featuring a beautiful pale pink strap with contrasting pink and gold strap keepers Black pretty floral design round dial with rose gold hands with pink second hand Polished black stainless steel case and crown Black stainless steel buckle fastening Case measures 38mm wide incl crown Strap measures 12mm wide at watch fitting tapering to 10mm Supplied with 2 years manufacturers warranty Comes in a Ted Baker black and gold watch box and cushion
Out of stock
This stunning ladies Mondaine Swiss Railways Mini Giant watch has a stainless steel case and is powered by a quartz movement. It is fastened with a rose metal bracelet and has a white dial.
Out of stock