£360.00 Original price was: £360.00.£160.00Current price is: £160.00.
Only 2 left in stock
Compare| Weight | 1.00 lbs |
|---|---|
| Brand | Marc Jacobs |
| Department | Women |
| Type | Wristwatch |
| Customized | No |
| Style | Watches |
| Model | MJ0120184716 |
| Features | Hour, Minute, Second |
| Movement | Quartz |
| Dial Color | Rose |
| Band Color | Rose Gold-tone |
| Case Color | Rose Gold-tone |
| Band Material | Stainless Steel |
| Display | Rose |
| Case Material | Stainless Steel |
| Water Resistance | 30 meters / 100 feet |
| Case Size | 32 mm |
| Vintage | No |
| Caseback | Solid |
| Theme | Designer |
| Band Width | 18 mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Closure | Fold Over with Push Button Release |
| Handedness | Left |
| Bezel | Fixed |
| Case Diameter | 32 mm |
| clasp | Fold Over with Push Button Release |
| Gender | Women's |
| Series | The Cushion |
| Size | Check description |
Ted Baker Ladies Pink Strap Watch Black Floral Design Dial Model no. TE50005020 Beautiful ladies watch by Ted Baker London Featuring a beautiful pale pink strap with contrasting pink and gold strap keepers Black pretty floral design round dial with rose gold hands with pink second hand Polished black stainless steel case and crown Black stainless steel buckle fastening Case measures 38mm wide incl crown Strap measures 12mm wide at watch fitting tapering to 10mm Supplied with 2 years manufacturers warranty Comes in a Ted Baker black and gold watch box and cushion
Out of stock
A classic British dress watch inspired by the beauty and movement of the Northern Lights, the Aurora Collection uses intricate dial detailing to reflect light and form a stunning visual effect. A modern interpretation of traditional shapes and patterns, this series was designed to make a statement. Available in 26mm size this watch will suit a small to medium wrist, comes with leather, strap.
Out of stock
Only 2 left in stock