£269.00 Original price was: £269.00.£155.00Current price is: £155.00.
In stock
CompareMarc Jacobs
The Cushion
Ladies
MJ0120179304
Quartz
36 mm
10 mm
Stainless Steel
Cushion
Solid
Leather
Strap
Yellow
20 mm
Tang
Yellow
Analog
Scratch Resistant Mineral
Silver-tone
No Markers
Fixed
Silver-tone
Stainless Steel
Pull / Push
30 meters / 100 feet
Hour, Minute, Second
Stainless Steel, Leather, Analog
Casual
2 Years
887365678156
| Weight | 1.00 lbs |
|---|---|
| Brand | Marc Jacobs |
| Department | Women |
| Type | Wristwatch |
| Customized | No |
| Style | Watches |
| Model | MJ0120179304 |
| Features | Hour, Minute, Second |
| Movement | Quartz |
| Dial Color | Yellow |
| Case Color | Silver-tone |
| Band Color | Yellow |
| Band Material | Leather |
| Display | Yellow |
| Case Material | Stainless Steel |
| Water Resistance | 30 meters / 100 feet |
| Case Size | 36 mm |
| Vintage | No |
| Caseback | Solid |
| Theme | Designer |
| Band Width | 20 mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Closure | Tang |
| Handedness | Left |
| Bezel | Fixed |
| Case Diameter | 36 mm |
| clasp | Tang |
| Gender | Women's |
| Series | The Cushion |
| Size | Check description |
Ted Baker Ladies Pink Strap Watch Black Floral Design Dial Model no. TE50005020 Beautiful ladies watch by Ted Baker London Featuring a beautiful pale pink strap with contrasting pink and gold strap keepers Black pretty floral design round dial with rose gold hands with pink second hand Polished black stainless steel case and crown Black stainless steel buckle fastening Case measures 38mm wide incl crown Strap measures 12mm wide at watch fitting tapering to 10mm Supplied with 2 years manufacturers warranty Comes in a Ted Baker black and gold watch box and cushion
Out of stock
Only 1 left in stock