£230.00 Original price was: £230.00.£105.00Current price is: £105.00.
Only 1 left in stock
CompareThis watch makes for an excellent gift or addition to any accessory collection, perfectly balancing luxury and practicality.
| Weight | 1.00 lbs |
|---|---|
| Brand | Michael Kors |
| Department | Women |
| Type | Wristwatch |
| Reference Number | MK4820 |
| Customized | No |
| Style | Watches |
| Model | MK4820 |
| Features | Hour, Minute, Second |
| Movement | Quartz |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Band Color | Pink |
| Bezel Color | Rose Gold-tone |
| Case Color | Rose Gold-tone |
| Band Material | Leather |
| Display | Mother of Pearl |
| Case Material | Stainless Steel |
| With Original Box/Packaging | Yes |
| With Papers | Yes |
| Indices | Roman Numeral |
| Case Size | 38 mm |
| Watch Shape | Round |
| Country/Region of Manufacture | Switzerland |
| Bezel Type | Fixed |
| Vintage | No |
| Band Width | 18 mm |
| Theme | Designer |
| Case Thickness | 9 mm |
| Handedness | Left |
| Unit Type | oz |
| Bezel | Fixed |
| Case Diameter | 38 mm |
| Gender | Women's |
| Series | Sage Pavé |
| Size | Check description |
| EAN | 4064092277487 |
Elevate the everyday with British sensibility with a colourful twist. The Jura Collection has all the charm of a timeless dress watch but with added functionality and pop of colour. With subtle updates including small seconds and a sand-blasted dial, this watch is an evolution of the early Classic Collection.
Out of stock
Out of stock