£259.00 Original price was: £259.00.£139.00Current price is: £139.00.
In stock
Compare
| Weight | 340.19 lbs |
|---|---|
| Water Resistance | 50 m (5 ATM) |
| Model | Fossil Fenmore Midsize |
| Department | Men |
| Style | Luxury: Dress Styles, Casual, Dress/Formal, Luxury |
| Case Color | Gold |
| Gender | Men's |
| Case Material | Stainless Steel |
| Movement | Mechanical (Automatic) |
| Band Material | Stainless Steel |
| Type | Wristwatch |
| Features | 12-Hour Dial |
| Customized | No |
| Bezel Color | Gold |
| Year Manufactured | 2020-Now |
| Indices | Baton Indexes, Roman Numerals |
| With Original Box/Packaging | Yes |
| Dial Color | Black |
| Band Color | Gold |
| Reference Number | BQ2649 |
| Display | Analog |
| Brand | Fossil |
| Case Size | 44 mm |
Stainless steel case with a black leather strap. Fixed bezel. Digital dial. Dial Type: digital. Quartz movement. Scratch resistant mineral crystal. Solid case back. Round case shape. Case size: 38.5 mm. Buckle clasp. Water resistant at 30 meters / 100 feet. Functions: hour, minute, second, date. Calvin Klein Future Digital Watch K5B13XC1
Out of stock