£85.00 Original price was: £85.00.£53.00Current price is: £53.00.
Out of stock
CompareA classic Big Dial Olivia Burton watch with a difference. This timepiece provides a floral pattern on it’s Leather Strap which measures at 12mm wide and a at a maximum of 192mm long. Providing comfort and style, this unique product has a Rose Gold Plated case with a Quartz movement, presented in a Official Olivia Burton box and 1 year Warranty
| Brand: | Olivia Burton |
|---|---|
| Model: | OB15PP07 |
| Width: | 38 mm |
| Depth: | 8 mm |
| Display Type: | Analogue |
| Material: | Rose Gold Plated |
| Movement: | Quartz |
| Strap Type: | Leather |
| Strap Width: | 12 mm |
| Maximum Band Size: | 192 mm |
| Minimum Band Size: | 148 mm |
| Clasp Type: | Buckle |
| Resistance: | Splash Proof |
| Packaging: | Official Olivia Burton Presentation Box |
| Warranty: | 1 Year |
| MPN | OB15PP07 |
|---|---|
| EAN | 5060403432117 |
| Department | |
| Brand |
Only 2 left in stock
A classic British dress watch inspired by the beauty and movement of the Northern Lights, the Aurora Collection uses intricate dial detailing to reflect light and form a stunning visual effect. A modern interpretation of traditional shapes and patterns, this series was designed to make a statement. Available in 26mm size this watch will suit a small to medium wrist, comes with leather, strap.
Out of stock