£289.00 Original price was: £289.00.£159.00Current price is: £159.00.
Only 2 left in stock
Compare| Brand | POLICE |
|---|---|
| Collection | Luang |
| Model | PL16018JSTU/13P |
| Warranty | 2 years |
| Colour | black |
| Movement | battery |
| Water resistance | 100M/10ATM |
| Crystal | mineral |
| Gender | men’s |
| Type | analog |
| Weight | 133 g |
| Material | plastic |
|---|---|
| Closure type | pin buckle |
| Size | 18-23 cm |
| Width | 26-22 mm |
| Case colour | bicolor tone |
|---|---|
| Material | stainless steel |
| Shape | round |
| Diameter | 48 mm |
| Thickness | 14 mm |
| Weight | 426.38 lbs |
|---|---|
| Lünette | Fixed |
| Movement | Battery (quartz) |
| Water Resistance | 10 |
| Beleuchtung | Illumin. hands |
| Max. Handgelenkumfang [mm | 230 |
| Artikelnummer | mid-26804 |
| Reference Number | PL16018JSTU.13P |
| Brand | Police |
| Case Color | Black, Silver |
| Department | Mens |
| Type | Wristwatch |
| Schließe | Buckle clasp |
| Band Color | Black |
| Band Material | Silicon |
| Glas | hardened,Mineral glass |
| Dial Color | Black |
| Model | Police PL16018JSTU.13P Luang chrono 48mm 10ATM |
| Style | Sporty |
| Case Size | 48 |
| Features | Chronograph, Date, Hour, Minute, Second |
| Case Finish | Matted,Polished |
| Case Material | Stainless Steel |
| Display | Analog |
| MPN | PL16018JSTU.13P |
Only 2 left in stock
Only 2 left in stock