£90.00 Original price was: £90.00.£80.00Current price is: £80.00.
In stock
CompareThis item has been intricately crafted from the very
finest of materials to look and feel special. Practical and hard wearing for
everyday usage, this is a must have to keep your monetary items in one place
and in style.
Size: Large.
Type: Bifold.
Colour: Dark grey outer and cream/ivory intrerior.
Material: Smooth pebbled leather, silver tone metal
hardware.
Outer fully lined zipped pocket with leather pull with engraved logo detailing.
Snap closure.
Metal dog logo with engraved logo lettering.
Interior: Polka dot design, 2 note compartments, and 12 card slots.
Measurements: Width 19 cm – 7.5 inches, Height 10 cm – 4
inches, Depth 2 cm – 0.75 inch.
Radley dust bag included.
| Weight | 1.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 17 × 4 in |
| Pattern | No Pattern |
| Manufacturer Colour | Blue |
| Size | L |
| Material | Leather |
| Item Length | 10 cm |
| Modified Item | No |
| Vintage | No |
| Colour | Grey |
| Brand | Radley |
| Department | Women |
| Type | Wallet |
| Style | Bifold |
| Features | Inner pockets, Credit Card, Folding |
| Item Width | 19 cm |
| Personalise | No |
| MPN | S5739041 |
| EAN | 5052557071816 |
Superdry men’s M tarp messenger bag. A versatile and practical bag to keep all things technical in. Featuring a padding inner laptop sleeve, adjustable padded over-the-shoulder strap and model and multiple internal and external compartments. The bag is finished with a logo across the front flap of the bag. Suitable for laptops and tablets with 17” or smaller.
Approximate capacity 35 litres
H 33cm x L 54cm D 20cm
Out of stock
With its vibrant print featuring a snarling leopard and bejewelled insets, this striking travel bag turns any getaway into a stylish event. A deep interior holds everything you need for the journey, while an exterior pocket keeps necessities close at hand. Two wheels and a telescoping handle keep you rolling along, while dual top handles make this bag easy to pick up and carry.
Out of stock
Ted Baker Oellie Knotted Handle Large Leather Tote Bag
Get carried away with Ted’s OELLIE tote bag. Crafted from luxurious leather, it features stylish gold hardware for a sophisticated finish, and comes with a removable shoulder strap and plenty of pockets to make light work of carrying everyday essentials.
Out of stock
Add a touch of designer style to your accessory collection with this sophisticated leather backpack. The design features a zip around top fastening, complete with adjustable shoulder straps, padded back insert, and embossed logo detail.
Out of stock