£205.00 Original price was: £205.00.£170.00Current price is: £170.00.
In stock
CompareMill Bay. The bag that brings day-to-night glamour to life in faux snakeskin leather. This flapover bag is made for bottomless brunches and dinner reservations. With two compartments and internal card slots for separating your essentials. Then there’s the sliding chain and leather strap which allows you to wear it two ways: Keep it long and carry it cross body or double it up to tuck the bag under your arm. Which way will you carry yours?
– Crafted with faux snakeskin leather
– Flap front with hardware logo tab
– Sliding chain and leather strap
– Slip pocket to back
– Magnetic fastening
– Dual compartment interior
– Jacquard fabric lining
– Interior zipped pocket
– Interior slip pocket
– Two interior card slots
– Detachable Scottie dog key fob
– Comes in Radley London original packaging
| Bag Width | 23 cm |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Size | Medium |
| Bag Depth | 8 cm |
| MPN | H5893205 |
| Exterior Colour | Brown |
| Customised | No |
| Accents | Zip |
| Vintage | No |
| Accessories | Bag Charm, Detachable Strap, Original Dust Bag |
| Department | Women |
| Style | Crossbody |
| Finish | Animal print |
| Hardware Colour | Gold |
| Pattern | Faux Snake |
| Character | Mill Bay |
| Bag Height | 14 cm |
| Handle/Strap Colour | Gold |
| Exterior Material | Leather |
| Brand | Radley |
| EAN | 5052557082393 |
| Hardware Material | Gold-Plated |
| Theme | Mill Bay |
| Country/Region of Manufacture | United Kingdom |
| Handle/Strap Material | Leather |
| Product Line | Radley |
Out of stock
Ted Baker Oellie Knotted Handle Large Leather Tote Bag
Get carried away with Ted’s OELLIE tote bag. Crafted from luxurious leather, it features stylish gold hardware for a sophisticated finish, and comes with a removable shoulder strap and plenty of pockets to make light work of carrying everyday essentials.
Out of stock
Out of stock
Superdry men’s Montana giftset. This wallet and belt duo if the perfect gift, whether keeping it for yourself or giving it to someone special. The belt included in this set is a simple adjustable fabric belt, which features a matte metal buckle with an embossed Superdry logo. The wallet features a hook and loop fastening, a note pocket and a zipped coin pocket. The wallet is finished with an attached keyring and a Superdry logo badge on the front. Belt length – 46”.
Out of stock