£170.00 Original price was: £170.00.£145.00Current price is: £145.00.
Only 2 left in stock
CompareElevate your accessory game with the Radley MILL BAY XL QUILT Small Flapover Crossbody Bag in Ginger Biscuit. This stylish bag is crafted from ultra-soft lamb nappa leather, featuring an oversized design adorned with Radley’s signature Geo Quilting, creating a luxurious and irresistibly fluffy look.
Versatile in style, the bag comes with a detachable chain and leather strap, allowing you to effortlessly transform it into a glamorous bumbag by threading it through the belt loop channel on the back. With a chic magnetic fastening and a thoughtfully designed double compartment interior, this bag ensures your essentials are organized and secure. The jacquard fabric lining, inner slip pocket, and two internal card slots add to its functionality, while a detachable Scottie Dog keychain offers a playful touch. Each bag is presented with a Radley London dust bag for safe storage.
| Bag Width | 19 cm |
|---|---|
| Pattern | Geo Quilt |
| Shape | Oblong |
| Bag Height | 11 cm |
| Closure | Flapover |
| Character | Mill Bay |
| Occasion | Casual, Formal, Party/Cocktail, Travel, Wedding |
| Size | Small |
| Handle Style | Crossbody Strap |
| Handle/Strap Colour | Gold |
| Lining Material | Polyester |
| Bag Depth | 6 cm |
| MPN | H6367213 |
| Exterior Colour | Ginger Biscuit |
| Exterior Material | Leather |
| Brand | Radley |
| Department | Women |
| EAN | 5052557100172 |
| Theme | London |
| Style | Crossbody |
| Finish | Quilted |
| Hardware Colour | Gold |
| Handle/Strap Material | Leather and Gold |
| Product Line | Mill Bay – Xl Quilt |
The Ted Baker Men’s Gansu Leather Holdall Bag is ideal for the fashion forward guy, crafted from a premium Bovine leather this dapper design is timeless. The holdall is the perfect companion for work featuring one main compartment with a zip closure with internal pockets, plenty storage for keeping your essentials organised. Two exterior pockets feature a modish buckle fastening whilst the bag also boasts a double top handle and a detachable shoulder strap. The bag is complete with the signature Ted Baker logo embossed to a luggage tag and the front for a quality finish.
Out of stock
The Ted Baker Annii Mini Exotic Moon Bag is a bag which will take your look to the next level. T-shaped bag features a chain shoulder strap and a statement clasp fastening. Team yours with your favourite LBD and tonal heels, for a night of cocktails with the girls.
Only 1 left in stock
In brown, this backpack features a grained leather exterior, front zip pouch and adjustable straps – finished with brand details.
Out of stock
Ted Baker Oellie Knotted Handle Large Leather Tote Bag
Get carried away with Ted’s OELLIE tote bag. Crafted from luxurious leather, it features stylish gold hardware for a sophisticated finish, and comes with a removable shoulder strap and plenty of pockets to make light work of carrying everyday essentials.
Out of stock