£99.00 Original price was: £99.00.£89.00Current price is: £89.00.
In stock
CompareSize: Large.
Colour: Indigo (purple).
Material: Soft smooth pebbled leather, silver tone metal hardware.
Large outer fully lined zipped pocket with leather pull with engraved logo detailing.
Foldover with snap closure with engraved logo detailing.
Interior: 2 note compartments, 12 card slots, lined zipped coin pocket.
Measurements: Length 19 cm – 7.5 inches, width 10 cm – 4 inches, depth 3 cm – 1.25 inches.
| Weight | 1.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 16 × 11 in |
| Pattern | No Pattern |
| Manufacturer Colour | Indigo |
| Size | L |
| Main Colour | Purple |
| Material | Leather |
| Item Length | 19 cm |
| Modified Item | No |
| Colour | Purple |
| Vintage | No |
| Brand | Radley |
| Department | Women |
| Type | Envelope Wallet |
| Style | Bifold |
| Features | Inner pockets, Credit Card, Folding |
| Item Width | 10 cm |
| Personalise | No |
In stock
In stock
In stock
Out of stock