£99.95 Original price was: £99.95.£60.00Current price is: £60.00.
In stock
Compare
Radley RY21572A Ladies gold plated case watch.
Gold Tone dial
Purple leather strap with gold plated buckle (will fit wrist sizes upto 190 mm).
2 year Guarantee
Presentation Box
| Brand | Radley |
|---|---|
| Model | RY2942A |
| Display Type | Analogue |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Strap Material | Leather |
| Gender | Ladies |
| Reference Number | RY21572A |
| Case Material | Gold Plated, Stainless Steel |
| Strap Colour | Purple |
| Case Size | 34.5 mm |
| Lug Width | 18 mm |
| Strap Type | Two-Piece Strap |
| With Booklet | Yes |
| With Original Packaging | Yes |
| Original Packaging Description | With Box |
| Display | Analogue |
| Department | Women |
| Age Group | Adult |
| Type | Wristwatch |
| Case Finish | Polished |
| Case Thickness | 8.9 mm |
| Caseback | Snap |
| Closure | Buckle |
| Dial Colour | Champagne |
| Features | 12-Hour Dial, Push/Pull Crown, Seconds Hand, Splash Proof, Water-Resistant |
| Style | Casual |
| Watch Shape | Round |
| Bezel Colour | Gold |
| With Manual/Booklet | Yes |
| With Original Box/Packaging | Yes |
| Band/Strap | leather |
| Bezel Type | Smooth |
| Case Colour | Gold |
| Indices | Arabic Numerals |
| Water Resistance | 30 m (3 ATM) |
| Warranty | 2 years |
Out of stock
Ted Baker Ladies Pink Strap Watch Black Floral Design Dial Model no. TE50005020 Beautiful ladies watch by Ted Baker London Featuring a beautiful pale pink strap with contrasting pink and gold strap keepers Black pretty floral design round dial with rose gold hands with pink second hand Polished black stainless steel case and crown Black stainless steel buckle fastening Case measures 38mm wide incl crown Strap measures 12mm wide at watch fitting tapering to 10mm Supplied with 2 years manufacturers warranty Comes in a Ted Baker black and gold watch box and cushion
Out of stock
Elevate the everyday with British sensibility with a colourful twist. The Jura Collection has all the charm of a timeless dress watch but with added functionality and pop of colour. With subtle updates including small seconds and a sand-blasted dial, this watch is an evolution of the early Classic Collection.
Out of stock