£209.00 Original price was: £209.00.£179.00Current price is: £179.00.
In stock
CompareThis iconic and beautiful tote bag has been expertly crafted from the very finest quality materials. With its signature dog logo it is instantly recognisable. This stylish and lovable design is also practical which you can use on a daily basis and can be worn to virtually every occasion. This is a chance to own something to make you feel truly special day after day, making it excellent value for money.
Size: Medium to large.
Signature handing logo dog charm.
Type: Zip Top Shoulder Tote Shopper Bag.
| Weight | 4.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 35 × 16 in |
| Bag Width | 39 cm |
| Manufacturer Colour | Black |
| Shape | Trapezoid |
| Closure | Zip |
| Occasion | Casual, Travel, Workwear |
| Size | Medium |
| Hidden Compartment | No |
| Handle Drop | 25 cm |
| Lining Colour | Beige |
| Bag Depth | 11 cm |
| Exterior Colour | Black |
| Handbag Size | Medium |
| Feature | Inner Pockets |
| Vintage | No |
| Accessories | Bag Charm, Original Dust Bag |
| Department | Women |
| Style | Tote |
| Features | Inner Pockets, Lined, Mobile Phone Pocket, Outer Pockets, Stain-Resistant, Water Resistant, Bag Charm |
| Finish | Pebbled |
| Hardware Colour | Silver |
| Pattern | Logo |
| Bag Height | 26 cm |
| Handle Style | Double Handles |
| Lining Material | Fabric |
| Handle/Strap Colour | Black |
| Exterior Material | Leather, Polyurethane |
| Modified Item | No |
| Brand | Radley |
| Type | Plain |
| Hardware Material | Stainless Steel |
| Model | Radley Signature Logo |
| Theme | Logo |
| Handle/Strap Material | Leather |
| Personalise | No |
| Product Line | Radley Signature Logo |
| MPN | H5816001 |
| EAN | 5052557089804 |
In brown, this backpack features a grained leather exterior, front zip pouch and adjustable straps – finished with brand details.
Out of stock
The Ted Baker Men’s Gansu Leather Holdall Bag is ideal for the fashion forward guy, crafted from a premium Bovine leather this dapper design is timeless. The holdall is the perfect companion for work featuring one main compartment with a zip closure with internal pockets, plenty storage for keeping your essentials organised. Two exterior pockets feature a modish buckle fastening whilst the bag also boasts a double top handle and a detachable shoulder strap. The bag is complete with the signature Ted Baker logo embossed to a luggage tag and the front for a quality finish.
Out of stock
Out of stock
With its vibrant print featuring a snarling leopard and bejewelled insets, this striking travel bag turns any getaway into a stylish event. A deep interior holds everything you need for the journey, while an exterior pocket keeps necessities close at hand. Two wheels and a telescoping handle keep you rolling along, while dual top handles make this bag easy to pick up and carry.
Out of stock