£110.00 Original price was: £110.00.£99.00Current price is: £99.00.
Only 1 left in stock
CompareMini ‘Vale Close’ Radley handbag for women with a fold-over design. The Mid-Natural coloured bag has a sleek, lean construction and croc leather finish. Top handle and detachable shoulder strap for versatile wear. Magnetic fasten and fully lined interior with brand detail and slip pocket. LeatherDimensions: H: 8cm x W: 20.5cm x D: 4.5cm. Handle Drop: 5cm. Strap Drop: 7cm.
Mini ‘Vale Close’ Radley handbag for women with a fold-over design. The Mid-Natural coloured bag has a sleek, lean construction and croc leather finish. Top handle and detachable shoulder strap for versatile wear. Magnetic fasten and fully lined interior with brand detail and slip pocket.
Leather
Dimensions: H: 8cm x W: 20.5cm x D: 4.5cm. Handle Drop: 5cm. Strap Drop: 7cm.
| Weight | 249.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 16 × 12 in |
| Bag Depth | 8 cm |
| Bag Height | 5 cm |
| Bag Width | 21 cm |
| Brand | Radley |
| Closure | flapover |
| Country/Region of Manufacture | United Kingdom |
| Department | Women |
| Exterior Colour | Natural |
| Exterior Material | Leather |
| Finish | croc leather |
| Handle Drop | 5cm |
| Handle Style | grab |
| Handle/Strap Colour | natural |
| Handle/Strap Material | Leather |
| Occasion | Casual |
| Product Line | vale close |
| Shape | Rectangle |
| Size | Mini |
| Strap Drop | 7cm |
| Style | grab bag |
Superdry men’s M tarp messenger bag. A versatile and practical bag to keep all things technical in. Featuring a padding inner laptop sleeve, adjustable padded over-the-shoulder strap and model and multiple internal and external compartments. The bag is finished with a logo across the front flap of the bag. Suitable for laptops and tablets with 17” or smaller.
Approximate capacity 35 litres
H 33cm x L 54cm D 20cm
Out of stock
Out of stock
Superdry men’s Sport kit bag. Perfect for carrying all your gym essentials, this sports bag features a zip fastening, side pocket and small inside zip fastened pocket. Finished with small carry handles and a large adjustable shoulder strap.
H 30cm x L 55cm x 29cm
Out of stock
In brown, this backpack features a grained leather exterior, front zip pouch and adjustable straps – finished with brand details.
Out of stock