£250.00 Original price was: £250.00.£110.00Current price is: £110.00.
In stock
CompareThe 15 mm leather band is fitted with a fold over with safety release clasp .
This beautiful wristwatch, powered by quartz movement, supports: hour, minute functions.
This watch has a water resistance of up to 100 feet/30 meters, suitable for short periods of recreational swimming.
This stylish timepiece is sure to complete any woman’s collection.
| SKU | MJ-MJ0120184722 |
|---|---|
| Brand | Marc Jacobs |
| Band Color | White |
| Band Width | 15 mm |
| Bezel | Fixed |
| Bezel Color | Rose Gold-tone |
| Bezel Material | Stainless Steel |
| Case Color | Rose Gold-tone |
| Case Diameter | 28 mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Case Thickness | 9 mm |
| Clasp | Fold Over with Safety Release |
| Dial Color | White |
| Dial Type | Analog |
| Features | Gold, Leather, Stainless Steel |
| Functions | Hour, Minute |
| Gender | Womens |
| Model | MJ0120184722 |
| Movement | Quartz |
| Product Category | Watches |
| UPC Code | 887365698741 |
| Watch Style | Casual Watches |
| Water Resistance | 30 meters / 100 feet |
| Weight | 453.59 lbs |
|---|---|
| Brand | Marc Jacobs |
| Department | Women |
| Type | Wristwatch |
| Customized | No |
| Style | Watches |
| Model | MJ0120184722 |
| Features | Hour, Minute |
| Movement | Quartz |
| Dial Color | White |
| Band Color | White |
| Case Color | Rose Gold-tone |
| Band Material | Leather |
| Display | White |
| Case Material | Stainless Steel |
| Water Resistance | 30 meters / 100 feet |
| Case Size | 28 mm |
| Caseback | Solid |
| Vintage | No |
| Theme | Designer |
| Band Width | 15 mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Closure | Fold Over with Safety Release |
| Handedness | Left |
| Bezel | Fixed |
| Case Diameter | 28 mm |
| clasp | Fold Over with Safety Release |
| Gender | Women's |
| Size | Check description |
Only 1 left in stock
Only 1 left in stock
Ted Baker Ladies Pink Strap Watch Black Floral Design Dial Model no. TE50005020 Beautiful ladies watch by Ted Baker London Featuring a beautiful pale pink strap with contrasting pink and gold strap keepers Black pretty floral design round dial with rose gold hands with pink second hand Polished black stainless steel case and crown Black stainless steel buckle fastening Case measures 38mm wide incl crown Strap measures 12mm wide at watch fitting tapering to 10mm Supplied with 2 years manufacturers warranty Comes in a Ted Baker black and gold watch box and cushion
Out of stock
Only 2 left in stock