£360.00 Original price was: £360.00.£160.00Current price is: £160.00.
Out of stock
CompareGold-tone stainless steel case and bracelet. Fixed gold-tone bezel. Black dial with gold-tone hands. No markers. Dial Type: Analog. Quartz movement. Scratch resistant mineral crystal. Pull / push crown. Solid case back. Square case shape. Case size: 22 mm. Case thickness: 8 mm. Jewelry clasp. Water resistant at 30 meters / 100 feet. Functions: hour, minute. The Chain Series. Dress watch style. Marc Jacobs The Chain Quartz Black Dial Ladies Watch MJ0120179309.
| Weight | 453.59 lbs |
|---|---|
| Brand | Marc Jacobs |
| Department | Women |
| Type | Wristwatch |
| Customized | No |
| Style | Watches |
| Model | MJ0120179309 |
| Features | Hour, Minute |
| Movement | Quartz |
| Dial Color | Black |
| Band Color | Gold-tone |
| Case Color | Gold-tone |
| Band Material | Stainless Steel |
| Display | Black |
| Case Material | Stainless Steel |
| Water Resistance | 30 meters / 100 feet |
| Case Size | 22 mm |
| Vintage | No |
| Caseback | Solid |
| Theme | Designer |
| Case Thickness | 8 mm |
| Closure | Jewelry |
| Handedness | Left |
| Bezel | Fixed |
| Case Diameter | 22 mm |
| clasp | Jewelry |
| Gender | Women's |
| Series | The Chain |
| Size | Check description |
In stock
Out of stock
Tommy logo cufflinks
Polished stainless steel with navy, red and white enamel stripes
Size: 1.95 cm length x 1.3 cm width
Tommy flag on the cufflinks
Closure: Swivel bar
Out of stock
Out of stock