£239.00 Original price was: £239.00.£135.00Current price is: £135.00.
Only 2 left in stock
CompareIntroducing the iconic empire hardware into our Metallic Muse collection, this statement brass necklace is plated in 14K rose gold and adds instant scale and glamour to any outfit. Pair with Michael’s matching bracelet to create a head to toe bold look.
Product Details
MPN: MKJ8052791
Closure: Leaver Back
Primary Colour: Rose Gold
Material: Brass
Measurements: Length: 480MM, Width: 10MM
Silhouette: Necklace
Fashion Colour: Rose Gold-Ton
| Closure | Clasp fastening |
|---|---|
| Occasion | Any |
| Signed | Yes |
| Color | Rose Gold |
| MPN | MKJ8052791 |
| Material | Brass |
| Metal | 14K Rose Gold Plated |
| Necklace Length | 48 cm |
| Brand | Michael Kors |
| Type | Necklace |
| Metal Purity | Brass |
| Theme | Logo |
| Style | Empire Link Chain Necklace |
| Features | Five MK Logo Links |
| Chain Width | 1 cm |
| Chain Type | Empire Link Chain |
| EAN | 4064092204520 |
Out of stock
In stock
In stock
Only 2 left in stock