£199.00 Original price was: £199.00.£139.00Current price is: £139.00.
In stock
CompareWhite dial enhanced by grey, hands. Grey-plated stainless steel case with a orange (recycled pet) textile (cork backed) band. Quartz movement. 30 meters / 100 feet water resistance. Fixed bezel. Scratch Resistant Mineral crystal. Solid caseback. Tang clasp. Pull / Push crown. Case size 30 mm. Band 16 mm x long. Mondaine A658.30323.17SBF Watch.
A658.30323.17SBF
Model:
Watches
Subclass:
Quartz
Movement:
30 mm
Case Size:
Stainless Steel
Case Material:
Grey-plated
Case Color:
Round
Case Shape:
White
Dial Color:
Fixed
Bezel:
(Recycled PET) Textile (Cork Backed)
Band Material:
Orange
Band Color:
Tang
Band Clasp:
Hour, Minute, Second
Features:
30 meters / 100 feet
Water Resistance:
| Weight | 453.59 lbs |
|---|---|
| Brand | Mondaine |
| Department | Women |
| Type | Wristwatch |
| Reference Number | A658.30323.17SBF |
| Customized | No |
| Style | Watches |
| Model | Mondaine A658.30323.17SBF |
| Features | Hour, Minute, Second |
| Movement | Quartz |
| Dial Color | White |
| Case Color | Grey-plated |
| Band Color | Orange |
| Band Material | (Recycled PET) Textile (Cork Backed) |
| Display | White |
| Case Material | Stainless Steel |
| Water Resistance | 30 meters / 100 feet |
| Year Manufactured | 2010-Now |
| Case Size | 30 mm |
| Caseback | Solid |
| Band Width | 16 mm |
| Seller Warranty | Yes |
| Handedness | Left |
| Bezel | Fixed |
| Case Diameter | 30 mm |
| clasp | Tang |
| Gender | Women's |
Only 2 left in stock
Out of stock
Tommy logo cufflinks
Polished stainless steel with navy, red and white enamel stripes
Size: 1.95 cm length x 1.3 cm width
Tommy flag on the cufflinks
Closure: Swivel bar
Out of stock
Out of stock