£120.00 Original price was: £120.00.£95.00Current price is: £95.00.
Out of stock
ComparePaul Hewitt Sailor Line Quartz Movement Blue Dial Ladies Watch PH-SA-R-ST-B-19M. 39 mm stainless steel round case with blue dial and sapphire crystal. Minute marker around the inner rim and logo beneath the 12 o’clock position. It comprises index markers in addition to the hour and minute clock hands. 7 mm case with push / pull crown and 20 mm wide purple strap including a buckle clasp. Quartz movement and water resistance up to 50 meters. Stylish chic design watch is sure to turn heads. Style: Casual watches. Sailor Line series.
| BRAND | Paul Hewitt |
| SERIES | Sailor Line |
| MODEL | PH-SA-R-ST-B-19M |
| GENDER | Ladies |
| MOVEMENT | Quartz |
| DIAL TYPE | Analog |
| CRYSTAL | Sapphire |
| CROWN | Push / pull |
| WATER RESISTANCE | 50 Meters |
| FUNCTIONS | Hour and Minute |
| FEATURES | Stylish chic design watch is sure to turn heads |
| CASE SIZE | 39 mm |
| CASE MATERIAL | Stainless Steel |
| CASE SHAPE | Round |
| CASE THICKNESS | 7 mm |
| BAND COLOR | Purple |
| BAND WIDTH | 20 mm |
| BAND LENGTH | Women’s Standard |
| CLASP | Buckle |
| STYLE | Casual Watches |
| MPN | PH-SA-R-ST-B-19M |
|---|---|
| EAN | 4251158718767 |
| Brand | |
| Department |
Only 1 left in stock
This stunning ladies Mondaine Swiss Railways Mini Giant watch has a stainless steel case and is powered by a quartz movement. It is fastened with a rose metal bracelet and has a white dial.
Out of stock