£199.00 Original price was: £199.00.£190.00Current price is: £190.00.
In stock
CompareWith features inspired by some of fashion’s It-bags our Mill Bay cross body is one of the most glamorous styles of the season. Crafted in super-soft goat’s leather that’s subtly grained this bag has a high-shine finish and comes with signature hardware on the front flap. Surprisingly spacious with a dual-compartment interior it might look like an evening bag but Mill Bay is a versatile option that’s practical for daily use too – just double up the sliding chain and leather strap to transform it from a cross body into a shoulder bag: Crafted in super-soft goat’s leather Sliding chain and leather strap Slip pocket to back Hidden magnetic fastening Fabric lining Dual compartment interior Interior zip and slip pockets Interior card slots Radley London logo hardware to flap Detachable Scottie dog key fob Comes in Radley London Original Packaging.
| Bag Width | 28 cm |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Closure | Magnetic |
| Handle/Strap Color | Gold/Brown |
| Occasion | Casual, Travel, Business, Party/Cocktail, Formal, Wedding, Workwear |
| Size | Large |
| Handle Drop | 31 cm |
| Hardware Color | Gold |
| Bag Depth | 13 cm |
| MPN | H4187205 |
| Exterior Colour | Brown |
| Accents | None |
| Accessories | Bag Charm |
| Department | Women |
| Exterior Color | Brown |
| Style | Crossbody |
| Features | Adjustable Strap, Chain Strap, Inner Pockets, Pockets |
| Finish | Subtly Grained |
| Hardware Colour | Gold |
| Pattern | Solid |
| Character | Classic |
| Bag Height | 18 cm |
| Handle Style | Crossbody Strap |
| Lining Material | Fabric |
| Handle/Strap Colour | Gold |
| Exterior Material | Leather |
| Brand | Radley |
| EAN | 5052557032114 |
| Hardware Material | Gold-Plated |
| Model | Radley London Mill Bay |
| Lining Color | Beige |
| Theme | Designer, Classic |
| Strap Drop | 53 cm |
| Country/Region of Manufacture | United Kingdom |
| Handle/Strap Material | Chain/Leather |
| Product Line | RADLEY London Mill Bay |
In brown, this backpack features a grained leather exterior, front zip pouch and adjustable straps – finished with brand details.
Out of stock
Superdry men’s Sport kit bag. Perfect for carrying all your gym essentials, this sports bag features a zip fastening, side pocket and small inside zip fastened pocket. Finished with small carry handles and a large adjustable shoulder strap.
H 30cm x L 55cm x 29cm
Out of stock
Out of stock
Ted Baker Oellie Knotted Handle Large Leather Tote Bag
Get carried away with Ted’s OELLIE tote bag. Crafted from luxurious leather, it features stylish gold hardware for a sophisticated finish, and comes with a removable shoulder strap and plenty of pockets to make light work of carrying everyday essentials.
Out of stock